Leczenie ospy wietrznej

Ospa wietrzna zazwyczaj przebiega w sposób łagodny, jednak jest to dość uciążliwa choroba. Świąd, ogólne osłabienie oraz gorączka to jedne z najbardziej charakterystycznych objawów ospy. Ze względu na to, że za wywołanie tej choroby odpowiedzialny jest wirus, choremu nie podaje się antybiotyków.

Buderhin zobacz jaka dieta jest odpowiendia podczas żółtaczki

Wysoką temperaturę obniża się podając leki przeciwgorączkowe, niekiedy nawet przeciwbólowe. Bezwzględnie należy unikać podawania aspiryny. Zawarte w niej salicylany mogą bowiem przyczynić się do rozwoju zespołu Reye’a. Jest to bardzo niebezpieczna choroba, która doprowadza do powstania obrzęku mózgu oraz wątroby.

Dla wielu chorych najbardziej dokuczliwe jest jednak swędzenie. Małe dzieci często rozdrapują sobie pęcherze, co może spowodować różne infekcje bakteryjne. W takim przypadku niezbędne okazują się antybiotyki przepisane przez lekarza. Niektórzy chcąc zniwelować świąd, smarują je specjalnymi pudrami oraz maściami. Swędzenie jest wówczas mniej odczuwalne, jednak po krótkim czasie, intensywność świądu jest mocniejsza. Niekiedy lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wodnego lub alkoholowego roztworu gencjany.

Warto pamiętać o częstej zmianie pościeli oraz piżamy. Chory może zażywać kąpiel, jednak należy unikać przebywania przez długi okres czasu w gorącej wodzie. Trzeba także delikatnie myć i osuszać ciało, ażeby uniknąć podrażnienia zmian skórnych.

Użytkownicy trafili tutaj wyszukując:

  • ospa wietrzna leczenie
  • Leczenie Ospy Wietrznej
  • gencjana na ospe
  • czym myc dziecko chore na ospe
  • fiolet gencjany na ospe
  • gancjana na ospe
  • jakie leki przeciwgorączkowe na ospe
  • jakie leki sie podaje na ospe
  • ospa wietrzna leczenie gencjaną
  • na ospe co prZeciwbolowego