Pielęgnacja dziecka w czasie ospy wietrznej

Na ospę wietrzną chorują najczęściej dzieci. Często dla maluchów bardzo dokuczliwe jest swędzenie. Pokusą bywa rozdrapywanie pęcherzy i grudek, ale może to jedynie pogorszyć przebieg choroby wraz z pozostawieniem na ciele blizn.

Zmiany skórne mogą występować nie tylko na skórze, ale także na śluzówce jamy ustnej. Z tego powodu jedzenie i przełykanie mogą sprawiać dziecku problemy. Rodzic powinien zatem zadbać, żeby posiłki miały postać papki lub były jak najbardziej rozdrobnione. Wówczas można uniknąć podrażnienia pęcherzyków, co dodatkowo spowodowałoby ból dziecku.

Podczas ospy wietrznej jednym z objawów jest podwyższona temperatura. Należy wtedy pamiętać o podawaniu wystarczającej ilości płynów. W niektórych przypadkach, wskazane jest zażywanie leku przeciwgorączkowego, dzięki któremu można unormować temperaturę ciała.

Dziecko z ospą wietrzną można kąpać, uważając jednocześnie, żeby nie podrażnić strupów. Kąpiel zapobiega powstaniu różnych infekcji bakteryjnych. Do kąpieli można także dodać niewielką ilość nadmanganianu potasu, który przyspieszy wysychanie grudek.

Użytkownicy trafili tutaj wyszukując:

  • ospa pielęgnacja
  • ospa wietrzna pielegnacja
  • mycie glowy w czasie ospy
  • mycie w czasie ospy
  • higiena w trakcie ospy
  • pielegnacja ospy
  • kspac w czasie ospy
  • pielęgnacja dziecka z ospą wietrzną
  • czy myc dziecku glowe podczas ospy
  • mycie podczas ospy
3.50 avg. rating (71% score) - 8 votes