Powikłania po ospie wietrznej

Powikłania po ospie wietrznej
Często ból stawów spowodowany jest zbyt intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Ospa wietrzna zazwyczaj nie powoduje żadnych komplikacji. Na większe ryzyko narażone są jednak niemowlęta, dorośli, kobiety ciężarne, a także osoby z obniżoną odpornością.

Powikłania mogą dotyczyć infekcji bakteryjnych, które powstają w wyniku rozdrapywania pęcherzyków. Często trzeba wówczas stosować antybiotyki, które zahamują stan zapalny. Rozdrapywanie ma jeszcze inne konsekwencje, w postaci szpecących blizn.

Znacznie groźniejsze komplikacje mają podłoże neurologiczne. Niekiedy może bowiem dojść do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Wówczas często wymagana jest hospitalizacja. Choroba może także spowodować rozwój zapalenia płuc czy oskrzeli.

Należy także unikać preparatów niedozwolonych w ospie wietrznej. Do nich zalicza się aspiryna, która ze względu na swój skład, może niekiedy przyczyniać się do rozwoju Reye’a. Choroba ta może nawet prowadzić do śmierci.

Równie niebezpieczny jest zespół Guillaina-Barrego. Jest to zaburzenie neurologiczne, w trakcie którego dochodzi do uczucia drętwienia oraz ogólnego bólu. Niekiedy towarzyszy temu porażenie ciała.

ARZERRA cena Aquafresh Junior cena

Użytkownicy trafili tutaj wyszukując:

 • ospa wietrzna
 • yhs-fullyhosted_003
 • ospa wietrzna u doroslych
 • powiklania po ospie
 • ospa u doroslych
 • ryzyko zachorowania na ospe ponownie
 • powikłania po ospie wietrznej
 • bol glowy w czasie ospy
 • na ospe
 • ospa wietrzna i silny bol glowy
4.33 avg. rating (85% score) - 6 votes

4 komentarze

 1. Czesemir

  Witajcie! Przyjemnie przegląda się to, co jest zaprezentowane w powyższym artykuliku. Widać, że ten kto to zredagował, musiał mieć rzeczowe pojęcie o sprawie. Zawartość rozprawy okazała się dla czytających ważna i na 100% też szybko użyję przedstawionych tu zaleceń. Wszystkiego dobrego i życzę następnych mądrych wypowiedzi w zbliżonym wydźwięku.

 2. matthaeus.ebonah

  Cześć Wam. Ucieszył mnie ten wpis. Ostatnio nie mogłam znaleźć informacji w tym zagadnieniu ale teraz tutaj dowiedziałam się, co można, a czego nie. Widać, że autor zna temat. Polecam inne jego teksty w tym temacie.

 3. owjwujsj

  Hej wszystkim, artykulik dość ciekawy, ale piszący mógłby więcej rozwinąć temat. Ale czytało się to nawet fajnie. Wszystkich zajaranych tematem odsyłam dozapoznania się. Trzeba powiedzieć, że koleś zna się na sprawie. Trzymajcie się

 4. Budzimir Gregorczyk

  Ogromnie pomocny post, przepędził moje negatywne nastawienie i zgłębił wiedzę. Dzięki niemu prześledziłam temat i uporządkowałam wiedzę. Oglądałam mnóstwo stron internetowych poszukując newsów dotyczących tego zagadnienia i nareszcie udało mi się natrafić na to, czego potrzebowałam. Szacunek dla Autora tekstu.